نوزادی به اندازه سیب رکورد گینس را شکست (عکس)

نوزادی به اندازه سیب رکورد گینس را شکست (عکس)

کوچک ترین نوزاد جهان در کالیفرنیا به دنیا آمد؛ نوزادی به اندازه سیب که می‌گفتند زنده نمی‌ماند

کوچکترین نوزاد جهان که اندازه یک سیب بود , بعد از چندماه مراقبت های ویزه در بیمارستان , توانست به خانه برود ! به گزارش ایران ناز یک بیمارستان در کالیفرنیا از تولد کوچک ترین نوزاد جهان خبر داده است. این نوزاد دختر هنگام تولد ۲۴۵ گرم، معادل یک سیب بزرگ، وزن داشت.

 

تولد این دختر که کارکنان بیمارستان او را با نام مستعار «سِیبی» صدا می کنند، بیست و سه هفته و سه روز پس از بارداری مادرش در بیمارستان زنان و کودکان «شارپ مری برچ» در «سن دیه گو» اتفاق افتاد.

 

به پدر «سِیبی» گفته شد تا پیش از مرگ نوزادش حدود یک ساعت وقت دارد.مادر نوزاد می گوید: «اما آن یک ساعت به دو ساعت و یک روز و یک هفته بدل شد.»

 

این نوزاد پس از نزدیک به پنج ماه تحت مراقبت های ویژه با دو کیلو و دویست گرم وزن اوائل این ماه راهی خانه شد.

پیش از او کودکی آلمانی با هفت گرم وزن بیشتر رکوردار کوچک ترین نوزاد جهان بود.وزن این نوزاد که پس از ۲۳ هفته و سه روز به دنیا آمد هنگام تولد ۲۴۵ گرم بود. سیبی ۱۷ هفته از حالت طبیعی زودتر به دنیا آمد.

 

اگرچه خیلی‌ها آن موقع باور نداشتند که این نوزاد دختر زنده بماند اما او بالاخره از بیمارستان «سن دیگو» در ایالت کالیفرنیای آمریکا سالم و تندرست به خانه رفت. نام این نوزاد کوچک سیبی است.

سیبی که از ماه دسامبر تا روز چهارشنبه ۲۹ مه در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بستری بود در حالی بیمارستان را ترک کرد که ۲.۵ کیلوگرم وزن داشت.

منبع:ایران ناز