رونی: منچستریونایتد فصل بعد مدعی قهرمانی لیگ برتر نیست؛ باشگاه باید بازیکن جوان بخرد نه ستاره‌های پا به سن گذاشته

رونی می‌گوید یونایتد اکنون باید بازیکن جوان بخرد تا ستاره پا به سن گذاشته.

طرفداری – وین رونی، اسطوره منچستریونایتد معتقد است این تیم برای بازگشت به اوج، نباید به خریدهایی با تاریخ انقضای کوتاه مدت روی بیاورد.

شیاطین سرخ فصل کابوس وارشان را با حضور در رده ششم به پایان بردند و حالا تصمیمات مهم زیادی را باید در تابستان بگیرند. سیاست‌های نقل و انتقالات باشگاه در تابستان کنونی می‌تواند تا چندین سال تاثیر مثبت یا منفی روی عملکرد تیم داشته باشد. انتظار می‌رود این تیم ورودی و خروجی‌های زیادی داشته باشد. به جز بازیکنانی که قراردادشان تمام شده و می‌روند، چند بازیکن که عملکردی پایین‌تر از سطح انتظار داشتند نیز احتمالا فروخته خواهند شد.

به گزارش سایت گل، رونی می‌گوید:

اولین کاری که اوله باید انجام بدهد، تلاش برای تشکیل یک ترکیب خوب است. فکر نمی‌کنم با توجه به تیم و بازیکنان فعلی، جذب یک یا دو بازیکن با قیمتی فراتر از 100 میلیون پوند، چندان کمکی به او و باشگاه کند. به نظرم اوله باید سعی کند پنج یا شش بازیکن که پتانسیل تبدیل شدن به بازیکنانی درجه یک را دارند، در نظر بگیرد و خریداری کند. بازیکنانی که شما برای خریدنشان 120 تا 130 میلیون پوند هزینه نمی‌کنید. منظورم بازیکنانی 30 تا 40 میلیون پوندی است که بعدا تلاش می‌کنید سطح آنها را ارتقا بدهید. چنین سیاستی هم در نقل و انتقالات به شما چندین سال حاشیه امنیت می‌دهد و از طرفی می‌توانید تیم را حول محور 5 تا 6 بازیکن جدید به علاوه چند بازیکن کنونی ببندید.

یک راه دیگر هم این است که شما 3 بازیکن جدید بخرید. می‌توانید امثال رونالدو، راموس، مسی یا بیل را خریداری کنید. چنین خریدهایی 300 تا 350 میلیون پوند برای شما هزینه در بر خواهد داشت. آن زمان شما احتمالا دو سال می‌توانید از رونالدو استفاده کنید؛ چند سالی از راموس و تمام. منچستریونایتد باید با جذب بازیکنان جوان خودش را بازسازی کند. البته همین جوانان هم باید به اندازه کافی خوب باشند تا مربی بتواند سطح آنها را ارتقا ببخشد.

به نظرم هواداران منچستریونایتد درک خواهند کرد که تیم فصل آینده قرار نیست برای قهرمانی لیگ برتر بجنگد. پس اجازه بدهید تیم این فرصت را داشته باشد. بگذارید اوله وقتش را داشته باشد تا تیم را برای دو تا سه سال آتی ببندد و آماده کند. تیمی که نه فقط برای قهرمانی در سطح لیگ برتر که در سطح اروپا تلاش کند.

منبع : طرفداری