اوبامیانگ: می‌توانم آقای گل لیگ برتر شوم؛ امیدوارم آرسنال به لیگ قهرمانان برگردد

مهاجم پرتلاش توپچی‌ها از اهداف فردی و گروهی خود در پایان فصل گفته است.

طرفداری- پیر امریک اوبامیانگ اعتقاد دارد می‌تواند فصل ۱۹-۲۰۱۸ را با آقای گلی در رقابت‌های لیگ برتر به پایان برساند.

به گزارش سایت گل، مهاجم تیم ملی گابن در فصل جاری ۱۹ گل در لیگ برتر به ثمر رسانده است؛ یعنی ۲ گل کمتر از محمد صلاح، صدرنشین فعلی جدول گلزنان لیگ برتر. آرسنال در دو بازی پایانی خود با برایتون و برنلی رو به رو می‌شود و اوبامیانگ با گلزنی شاید بتواند همچون دو فصل قبل که در دورتموند بهترین گلزن لیگ شده بود، آقای گل شود.

وقتی مهاجم باشید، این مسئله ارزش زیادی برای شما دارد. برنده شدن همیشه لذتبخش است. اگر می‌خواهید بهترین باشید، باید کفش طلا را تصاحب کنید. نبرد سختی است چون ما مهاجمان سطح بالایی در لیگ برتر داریم. آن‌ها در طول فصل ثبات بالایی دارند و دائما گلزنی می‌کنند. بهترین مهاجمان، در طول فصل همیشه منتظر گلزنی هستند. همین باعث می‌شود تا این اندازه خاص باشند. اما من آدمی هستم که به خودش اطمینان دارد و می‌‌دانم که می‌توانم این کار را انجام بدهم. مشکلی در کار نخواهد بود اگر موفق به این کار نشوم ولی هنوز دو مسابقه باقی مانده است. پس هنوز شانس دارم؛ چرا که نه؟

او در مورد کسب جایزه بهترین بازیکن سال باشگاه آرسنال توسط الکساندر لاکازت افزود:

شاید این اولین فصل دوران حرفه‌ای من باشد که در کنار مهاجم دیگری مثل (لاکازت) بازی می‌کنم. واقعا از این که خوب کار می‌کنیم، خوشحال هستم. همیشه تمام توان‌مان را برای تیم می‌گذاریم و به نظرم لاکا لیاقت گلزنی برای تیم را دارد؛ درست مثل من. وقتی در رختکن حرف می‌زنیم، دید مشابهی از فوتبال داریم. افکار و احساسات‌مان مشابه است. درک ما از یکدیگر چیزی است که در مسابقات تفاوت‌ها را رقم می‌زند.

اوبامیانگ امیدوار است آرسنال پس از غیبتی دو ساله، در رقابت‌های لیگ قهرمانان فصل آینده حضور داشته باشد.

آرزو داشتم باشگاه را به لیگ قهرمانان برگردانم و ما چندان با این امر فاصله نداریم. امیدوارم بتوانیم به این هدف دست پیدا کنیم.

توپچی‌ها با دو امتیاز کمتر نسبت به چلسی در رده پنجم لیگ برتر قرار دارند. آن‌ها در دیدار رفت از مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا هم موفق به پیروزی ۳-۱ مقابل والنسیا شدند.

منبع : طرفداری