شفر: ما بلد نیستیم بزن زیرش بازی کنیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال می گوید تیمش مثل بازی با الهلال شانس های زیادی داشت اما از آن استفاده نکرد.

به گزارش “ورزش سه”، وینفرد شفر بعد از شکست تیمش برابر پدیده و از دست دادن شانس قهرمانی با چهره ای ناراحت و درهم در نشست خبری شرکت کرد و پاسخ خبرنگاران را داد:

گل پدیده را آنالیز کرده بودیم

امروز صبح در جلسه آنالیز در مورد همین گل حرف زدیم و گفته بودم نباید اینگونه گل بخوریم. پدیده در این فصل سه بار اینگونه گل زده است. ما مثل بازی با الهلال شانس داشتیم ولی گل نزدیم.

عصبی بودیم
امروز بازیکنان عصبی بودند و شانس هم نداشتیم. ما با ۲ مهاجم بازی کردیم و شاید باید توپ را بیشتر به گوشه ها می‌بردیم و گل می‌زدیم. خیلی برای هواداران ناراحت هستم و از آنها عذر‌خواهی می‌کنم. ما 90 دقیقه تلاش کردیم و معتقدم تیم ما شخصیت خوبی دارد ولی باید شانس هم داشته باشد تا بازی ها را ببریم.

با این شرایط باید بازیکنان را به بیمارستان بفرستیم
وقتی پشت سر هم بازی داریم نمی‌توانیم از همه بازیکنان استفاده کنم. اینگونه باید آنها را به بیمارستان بفرستم و تحت درمان قرار بدهم. در لیگ قهرمانان اروپا هم تیمی مثل لیورپول ترکیبش را تغییر می‌دهد چون فاصله بازی ها فشرده است. اگر ترکیب را تغییر ندهیم می‌گویند چرا تغییر ندادید.

ادامه حضور در استقلال؟
شما دوست دارید من بمانم یا نمانم؟( با خنده) خوشحال می‌شوم سال‌ آینده هم شما را ببینم.

آلمانی هستم و تسلیم نمی شوم
وی در خصوص اینکه ایا استقلال می‌تواند قهرمان شود یا خیر گفت: در فوتبال چیزی غیر ممکن نیست. 9-8 سال پیش لیورپول چند امتیاز از حریفش عقب بود و به کریستال پالاس باخت ولی شانس قهرمانی را به دست آورد. من در آلمان بزرگ شده ام و هرگز تسلیم نمی‌شوم. بازی آینده ما با استقلال خوزستان است و سپس الدحیل. من به آن بازی ها فکر می‌کنم.

تا لحظه آخر تسلیم نمی شوم
شاید اگر 7 ماه پیش از من می‌پرسیدید که استقلال در ۳ بازی آخر شانس قهرمانی دارد یا خیر و من جواب می‌دادم بله. شما فکر می‌کردید من عقل خودم را از دست داده‌ام ولی حالا می‌گویم باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد ولی تا لحظه آخر تلاشمان را انجام می‌دهیم.

روی ضد حمله گل می خوریم
ما امروز موقعیت های خیلی خوبی داشتیم، در یک صحنه طارق به میلاد زکی‌پور پاس داد و او نتوانست توپ را خوب کنترل کند و در یک صحنه دیگر قائدی حتی می‌توانست گل بزند ولی فوتبال همین است و ما فقط روی یک ضد حمله گل خوردیم. پدیده واقعا خوب بازی می‌کند و واقعا یکی از تیم های خوب ایران است که روی زمین فوتبال زیبایی ارائه می‌کند.

استقلال بزن زیرش بلد نیست

در 10 دقیقه آخر کمی احساسی بودیم و باید بگویم یکی از بهترین تیم های فوتبال جهان یعنی منچستر سیتی در همان ۱۰ دقیقه آخر روی زمین بازی می‌کند و ما هم هدفمان همین بود. ما تیمی نیستیم که بلند بازی کنیم و نباید آنگونه بازی می‌کردیم، شما دیدید در بازی با سپاهان در دقیقه 96 روی زمین به پاتوسی پاس دادیم و او گلزنی کرد.

مطمئن باشید استقلال فصل بعد قهرمان می شود

در نیم فصل اول بازیکنان جدیدی آمدند و با تیم جدیدی به میدان آمدیم. امیدوارم این تیم حفظ شود و مطمئن باشید که این تیم می‌تواند قهرمان شود. اگر نفرات کلیدی حفظ شوند شانس زیادی داریم. در نیم فصل اول گل درستی به پدیده زدیم ولی داور نگرفت، مقابل سپاهان در نیم فصل اول پنالتی درست ما را نگرفتند. اینها اتفاقاتی که بود رخ داده است ولی این تیم باید حفظ شود. شاید یکی دو نفر فقط تغییر کنند که در این صورت این تیم می‌تواند قهرمان شود.

منبع : ورزش سه